Dock Leveler 2

Yükleme Rampaları için Hidrolik Güç Üniteleri Bir yorum yazın

Hydropack Mühendislik olarak vizyonumuz, Avrupa’da hidrolik mini güç ünitesi üretiminde müşteri odaklı pazar lideri olabilmek. Buradan hareket ederek rampa sistemleri için geliştirilen mini güç ünitemiz ile ilgili paylaşımda bulunmak istedik.

Rampa sistemleri lojistik depolarda ve gümrüklerde malzeme yükleme/boşaltma için kullanılmakta olup mekanik ya da hidrolik sistemle kontrol edilebilmektedir. Bu sistemler, depo ile araç arasında bir köprü görevi görerek yüklemenin/boşaltmanın verimli bir şekilde yapılmasını sağlar.

Yükleme rampaları farklı tasarımlara sahiptir. Kullanılan hidrolik silindirler tek etkili ya da çift etkili olabilir. Tasarlanan hidrolik mini güç ünitemiz yükleme rampalarına hidrolik enerji sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sistemdeki iş; pompanın yağı basınçlandırarak göndermesiyle birbiriyle uyum içinde çalışan pilot uyarılı yön kontrol valfi, basınç sıralama valfi ve mantık valfi ile gerçekleştirilmektedir.

Dock Leveler 2 300x300Kompakt tasarımı ve özel tasarlanmış ana blok sayesinde hidrolik ünite değiştirilmeden blok üzerine takılan yedek parçalarla sistemdeki hidrolik silindirlerin tek etkili ya da çift etkili olması, acil durum kilitli veya acil durum kilitsiz olması sağlanarak farklı özelliklerdeki rampa sistem ihtiyaçları karşılanabilmektedir.
Acil durdurma için normalde kapalı ya da normalde açık 2/2 valf müşteri talebine göre kullanılabilir.
Rampa ve kanat silindirlerinin iniş hızlarını ayarlamak için iki adet hız ayar valfi mevcuttur.
Ünitede kullanılan elektrik motoru, hidrolik pompa ve yağ tankı özellikleri kullanıcı ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilir.
Dock Leveler Application 2 300x125
“Yükleme rampasının fotoğrafı ünitenin kullanıldığı uygulamayı göstermek adına referans amaçlı kullanılmıştır.”

Bir cevap yazın

SHOPPING CART

close