Svv90 1 1

6 Yollu 2 Konumlu Solenoid Kontrollü Valfler Bir yorum yazın

6 yollu 2 konumlu solenoid kontrollü valfler, akışkan gücü uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu valfler, sistemde bir kumanda kolu ile beraber kullanılarak devrede ilave hareket olanağı sağlar. Bu sayede ayrı bir hidrolik motor ya da silindir kontrol edilebilmektedir.

Dvs6 300x300

Bu valfler, bir kumanda koluyla birlikte kullanılır. Kumanda kolunun A ve B portlarından DVS-SVV valflerin P1 ve P2 portlarına giriş yapılır. DVS-SVV valfleri üzerindeki diğer portlar (A,B,C ve D) sistemdeki silindirlere ya da hidromotorlara bağlanır. L portunun (sızıntı hattı) tanka bağlanması tavsiye edilmektedir.

Valf bobini enerjilendirildiğinde; yağ, iki farklı hareketlendiriciden birine yönlenir. Aslında bir seçim yapmış oluruz. Bu sebeple bu valflere “selektör valfler” de denir. Valfler birbirleriyle birleştirilerek yol sayısı arttırılabilir. (8 yollu, 10 yollu, …)

Aşağıdaki örnekte DVS valfi kürekte bulunan birincil (küreği sağa ve sola çevirme) ve ikincil silindir (küreği döndürme) arasında geçişi sağlamaktadır.

A2 300x173 A1 300x145

 

 

 

 

 

Başka bir uygulamada valf, hidrolik motorun yer aldığı bir ataşmanda kullanılmıştır.

C1 4 300x225

 

B1 1 225x300

 

 

 

 

 

 

6/2 valfler 50 litre/dk ve 90 litre/dk geçirgenlikte, 12 V-24 V DC voltaj seçeneklerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

[Fotoğraflar ürünlerin kullanım alanlarından örnekler vermek amacıyla kullanılmıştır.]

Bir cevap yazın

SHOPPING CART

close